От месец насам в общинската администрация са предприети мерки за ограничаване на текущите разходи, информира кметът инж. Драгомир Николов в обосновката на отчета за изпълнението на бюджета за полугодието. Намалени са лимитите за изминати километри на общинските автомобили, съвместяват се пътуванията на служители на Общината при ползване на служебен транспорт, закупени са 2 абонаментни карти за автобусната линия до Габрово, за да се ограничи ползването на служебни автомобили. Актуализирани са и лимитите на стационарните и мобилни телефони, подписано е допълнително споразумение с GSM-оператора, обслужващ Общината, за намаляване на месечните такси. Поставени са датчици за осветлението в сградата на кметската управа. Ежемесечно при получаване на фактурите от EON се следят измервателните уреди и при наличие на проблеми се сигнализират отговарящите за поддръжката им. Намалено е времето, през което работи уличното осветление. Преходните остатъци на делегираните от държавата дейности от миналата година са преведени на второстепенните разпоредители с бюджетните кредити, за да ги използват за поддръжката и текущите ремонти. Проведени са и срещи с техните ръководители във връзка с оптимизирането на разходите, и всички са представили конкретни мерки.
Цветанка АНГЕЛОВА













